51
568289
Berndt Lindholm
(1841-1914)

SÄRÖ, GÖTEBORG.

Sign. -86. Öljy kankaalle 34,5x50,5 cm.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Lähtöhinta:

10 000 - 15 000 EUR

Vasarahinta:
17 500 EUR
Alkuperä - Provenienssi

Gustaf Krafft, Göteborg ja Särö, ostanut työn suoraan taiteilijalta n. 1886.
Ella Cadogan (synt. Krafft) ja sitten perittynä nykyiselle omistajalle.
Yksityinen kokoelma, UK.