568289

51. BERNDT LINDHOLM, SÄRÖ, GÖTEBORG.

Sign. -86. Öljy kankaalle 34,5x50,5 cm.

Jälleenmyyntikorvaus
Ei
Alkuperä - Provenienssi

Gustaf Krafft, Göteborg ja Särö, ostanut työn suoraan taiteilijalta n. 1886.
Ella Cadogan (synt. Krafft) ja sitten perittynä nykyiselle omistajalle.
Yksityinen kokoelma, UK.

Lähtöhinta
10 000 - 15 000 EUR
Vasarahinta
17 500 EUR