51
568289

Berndt Lindholm

(Finland/Sverige, 1841-1914)
Lähtöhinta
10 000 - 15 000 EUR
113 000 - 169 000 SEK
10 400 - 15 700 USD
Vasarahinta
17 500 EUR
Berndt Lindholm
(Finland/Sverige, 1841-1914)

SÄRÖ, GÖTEBORG.

Sign. -86. Öljy kankaalle 34,5x50,5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Gustaf Krafft, Göteborg ja Särö, ostanut työn suoraan taiteilijalta n. 1886.
Ella Cadogan (synt. Krafft) ja sitten perittynä nykyiselle omistajalle.
Yksityinen kokoelma, UK.