Kurt Ekholm

(Suomi, 1907-1975)
Kurt Ekholm
(Suomi, 1907-1975)

KURT EKHOLM, MALJAKKO. Sign. Em -31.

Keltainen ja ruskea lasite. Reliefikoristelu. Korkeus 26,5 cm, halk. 33 cm.

Tavanomaista kulumaa.

Alkuperä - Provenienssi

Kurt Ekholm suunnitteli kyseisen maljakon harjoitteluaikanaan Rörstrandin porsliinitehtaalla Ruotsissa 1931. Maljakko asennettiin myöhemmin lampunjalaksi joka oli Ekholmin kodissa Vuorimiehenkadulla Helsingissä kunnes hän vuonna 1948 muutti Ruotsiin. Tämän jälkeen sähköosat ovat myös poistettu majakosta.

Muut tiedot

Vasarahinta
3 300
37 554
3 503
Lähtöhinta
1 500 EUR
Pohjahinta on saavutettu
Tehdyt tarjoukset (21 tarjousta)
21. huhti 2015 15:11
3 300 EUR
21. huhti 2015 15:11
3 200 EUR
21. huhti 2015 15:10
3 100 EUR
21. huhti 2015 15:10
3 000 EUR
21. huhti 2015 15:10
2 800 EUR
21. huhti 2015 15:10
2 700 EUR
21. huhti 2015 15:10
2 600 EUR
21. huhti 2015 15:06
2 500 EUR
21. huhti 2015 15:06
2 200 EUR
21. huhti 2015 14:48
2 100 EUR
21. huhti 2015 14:48
2 000 EUR
21. huhti 2015 13:58
1 600 EUR
21. huhti 2015 13:28
1 550 EUR
21. huhti 2015 13:28
1 500 EUR
21. huhti 2015 13:28
1 450 EUR
21. huhti 2015 13:28
1 400 EUR
21. huhti 2015 9:59
1 150 EUR
21. huhti 2015 9:59
1 100 EUR
16. huhti 2015 17:03
1 000 EUR
4. huhti 2015 20:48
750 EUR
3. huhti 2015 20:06
500 EUR
Ajat ovat aikavyöhykkeen CEST mukaisia
Kuvan käyttöoikeudet