Arnold Lakhovsky

(Venäjän federaatio, 1880-1937)
Arnold Lakhovsky

ARNOLD LAKHOVSKY, PSKOVIN KAUPUNGISTA.

Sign. Öljy kankaalle 50x61 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Lidvallin perhe asui Pietarissa, perheen isä toimi Venäjän keisarin hoviräätälinä. Hänen veljensä oli tunnettu Pietarissa asuva arkkitehti Fredrik Lidvall. Hoviräätäli oli myös tämän teoksen omistajan isoisän isä.

Muut tiedot

Арнольд Борисович Лаховский 1880-1937. Зима во Пскове. Холст, масло 50х61. Подпись. Провенанс: из семьи наследников архитектора Ф.Лидваля..

Vasarahinta
8 600
97 438
8 972
Lähtöhinta
10 000 EUR
Pohjahinta on saavutettu
Tehdyt tarjoukset (9 tarjousta)
26. touko 2015 16:16
8 600 EUR
26. touko 2015 16:15
8 400 EUR
26. touko 2015 16:11
8 200 EUR
26. touko 2015 15:56
8 000 EUR
24. touko 2015 14:28
5 200 EUR
23. touko 2015 23:24
5 000 EUR
9. touko 2015 10:32
2 000 EUR
8. touko 2015 21:23
1 000 EUR
8. touko 2015 18:46
30 EUR
Ajat ovat aikavyöhykkeen CEST mukaisia