Hugo Simberg

(Suomi, 1873-1917)
Hugo Simberg
(Suomi, 1873-1917)

HUGO SIMBERG, "GETSEMANE".

Sign. 1907. Pehmeäpohjasyövytys ja väri 45,5x20,5 cm.

Erittäin vaurioitunut.

Alkuperä - Provenienssi

Gösta Stenman ostanut Anni Simbergiltä 1922, sen jälkeen hänen suvussaan.

Näyttelyt

Stenmanin taidepalatsi 1922.

Kirjallisuus

Saarikivi nro 731; Nils-Gustav Hahl "Samling Gösta Stenman" nro 149; Malme nro 189.

Muut tiedot

Vasarahinta
1 950
22 289
2 054
Lähtöhinta
2 000 EUR
Pohjahinta on saavutettu
Tehdyt tarjoukset (9 tarjousta)
9. joulu 2015 16:42
1 950 EUR
9. joulu 2015 16:41
1 900 EUR
9. joulu 2015 16:41
1 850 EUR
9. joulu 2015 16:40
1 800 EUR
9. joulu 2015 16:40
1 750 EUR
7. joulu 2015 14:01
1 700 EUR
2. joulu 2015 15:36
720 EUR
25. marras 2015 9:49
700 EUR
25. marras 2015 7:42
500 EUR
Ajat ovat aikavyöhykkeen CEST mukaisia