Michael Schilkin

(Suomi, 1900-1962)
Michael Schilkin
(Suomi, 1900-1962)

MICHAEL SCHILKIN, KOIRANPENTU IMMO. Sign. Schilkin Arabia. 1948.

Samottia sisältävää kivitavaraa, ruskea lasite. Pituus 42 cm.
Lisäksi: Valokuvia rottweiler Immosta ja Michael Schilkinistä. Suomen Kennelliiton liiton sukutaulu.

Vähäistä kulumaa.

Alkuperä - Provenienssi

Ministeri Yrjö Kallinen 1886-1976.
Rauhanaatteen puolestapuhujana Suomessa, toimi myös Suomen puolustusministerinä vuosina 1946–1948.
Lapsettomassa kodissa Immo oli Yrjölle Ja Aunelle hyvin rakas perheenjäsen.

Vasarahinta
2 850
32 291
2 973
Lähtöhinta
2 800 - 3 200 EUR
Pohjahinta on saavutettu
Tehdyt tarjoukset (13 tarjousta)
9
11. huhti 2017 16:59
2 850 EUR
8
11. huhti 2017 16:55
2 750 EUR
11. huhti 2017 16:55
2 700 EUR
11. huhti 2017 9:05
2 600 EUR
11. huhti 2017 7:44
2 500 EUR
4. huhti 2017 16:43
2 450 EUR
4. huhti 2017 16:43
2 350 EUR
3. huhti 2017 17:28
2 250 EUR
1. huhti 2017 13:14
2 100 EUR
31. maalis 2017 19:35
2 000 EUR
31. maalis 2017 9:29
1 000 EUR
31. maalis 2017 6:14
500 EUR
30. maalis 2017 23:28
300 EUR
Ajat ovat aikavyöhykkeen CEST mukaisia
Kuvan käyttöoikeudet