Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

Maria Wiik

(Suomi, 1853-1928)
Maria Wiik
(Suomi, 1853-1928)

MARIA WIIK, MIESHARJOITELMA.

Sign. Sekatekniikka paperille 60x46 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Teoksen aikaisempi omistaja oli eversti Hugo Robert Standertskjöld (1844-1931), joka syntyi Suomessa ja omisti asetehtaan Venäjällä.

Hän kuului Svenska Litteratursällskapet i Finlandiin, ja oli läheinen ystävä Johan Ludvig Runebergin sekä Alfred Nobelin kanssa.

Nykyisen omistajan isoäiti peri kyseisten teoksien yhteydessä suuren määrän Schjerfbeckin, Edelfeltin, Lundahlin ja monen muun nimekkään suomalaisen taiteiljan teoksia.

Muut tiedot

Vasarahinta
550
5 676
629
Lähtöhinta
800 - 1 000 EUR
Pohjahinta on saavutettu
Tehdyt tarjoukset (3 tarjousta)
14. touko 2017 18:33
550 EUR
12. touko 2017 8:23
300 EUR
12. touko 2017 8:01
150 EUR
Ajat ovat aikavyöhykkeen CET mukaisia