Ludwig Knaus

(Saksa, 1829-1910)
Ludwig Knaus
(Saksa, 1829-1910)

LUDWIG KNAUS, "KREIVITÄR POTOCHKA"

Signeerattu, öljy kankaalle, soikea, 56x45 cm.

Krakeloitunut.

Alkuperä - Provenienssi

Bukowskin huutokaupat no 48, 1995.

Muut tiedot

Kreivitär Emanuela Potocka (1852-1930), oli syntyjään italialainen prinsessa Pignatelli di Cerchiara, joka meni naimisiin puolalaisen kreivi Potockan kanssa. Kreivitär oli tunnettu Pariisissa pitämästään salongista, jonka ikuistivat kirjallisuuteen mm. de Maupassant, Proust ja Bourget.

Vasarahinta
2 300
26 059
2 400
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 EUR
Pohjahinta on saavutettu
Tehdyt tarjoukset (5 tarjousta)
12. joulu 2017 19:55
2 300 EUR
12. joulu 2017 19:55
2 200 EUR
12. joulu 2017 19:54
2 100 EUR
2. joulu 2017 12:16
2 000 EUR
1. joulu 2017 11:00
30 EUR
Ajat ovat aikavyöhykkeen CEST mukaisia