SALTKAR, Ryssland, Sankt Petersburg 1790-tal.

Cylinderformad skål. Tvådelad, ytterfodret med genombruten dekor och girlander. På lejonfötter. Invändigt förgylld. Kontrollstämpel Nikifor Mochalkin. Höjd 5 cm, diameter 7 cm. Vikt cirka 165 g.

Numerokaiverrus pohjassa.

Vasarahinta
640
7 251
668
Lähtöhinta
750 - 800 EUR
Pohjahinta on saavutettu
Tehdyt tarjoukset (7 tarjousta)
15. touko 2018 16:47
640 EUR
13. touko 2018 8:39
620 EUR
5. touko 2018 15:40
600 EUR
4. touko 2018 22:04
520 EUR
3. touko 2018 21:29
500 EUR
3. touko 2018 18:10
100 EUR
3. touko 2018 17:54
30 EUR
Ajat ovat aikavyöhykkeen CEST mukaisia