Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
158
1090410

Nanny Still

(Suomi, 1926-2009)
Lähtöhinta
4 000 - 6 000 EUR
42 200 - 63 200 SEK
4 580 - 6 870 USD
Vasarahinta
3 000 EUR
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Anna Rosenius
Helsinki
Anna Rosenius
Vastaava asiantuntija design
+358 (0)40 1284 977
Nanny Still
(Suomi, 1926-2009)

LASIVEISTOS, 'JÄÄKRUUNU' (ISKRONAN, signerad Aimo Okkolin Riihimäen Lasi.

Pyörittäen puhallettua, hiottua kristallia. Valmistajan tarralla. Höjd 26,5 cm.

Kaiverrus pohjassa.

Alkuperä - Provenienssi

Annettu vuonna 1975 lahjaksi Suomen posti- ja lennätinlaitoksen pääjohtaja Oiva Saloilalle (1910-1998).