20
1108980

Tove Jansson

(Suomi, 1914-2001)
Lähtöhinta
4 000 - 6 000 EUR
41 900 - 62 800 SEK
4 540 - 6 810 USD
Vasarahinta
5 700 EUR
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Tove Jansson
(Suomi, 1914-2001)

MUUMI-HAHMOJA

Sign. Muste paperille, 30x21 cm.

Repeämä vasemmassa yläkulmassa. Tahroja, kellastunut.

Alkuperä - Provenienssi

Piirustus on kuulunut Dominic Greenin - tunnetun muotokuvamaalari Kenneth Greenin (1905-1986) pojan - kokoelmaan. Kenneth Green maalasi 1971 Tove Janssonista tunnetun muotokuvan.