Online-teemahuutokaupat
China for the West F780
Huutokauppa:
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
20
1108980

Tove Jansson

(Suomi, 1914-2001)
Lähtöhinta
4 000 - 6 000 EUR
41 300 - 61 900 SEK
4 580 - 6 870 USD
Vasarahinta
5 700 EUR
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Tove Jansson
(Suomi, 1914-2001)

MUUMI-HAHMOJA

Sign. Muste paperille, 30x21 cm.

Repeämä vasemmassa yläkulmassa. Tahroja, kellastunut.

Alkuperä - Provenienssi

Piirustus on kuulunut Dominic Greenin - tunnetun muotokuvamaalari Kenneth Greenin (1905-1986) pojan - kokoelmaan. Kenneth Green maalasi 1971 Tove Janssonista tunnetun muotokuvan.