Online-teemahuutokaupat
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
45
1089042

Reidar Särestöniemi

(Suomi, 1925-1981)
Lähtöhinta
50 000 - 60 000 EUR
516 000 - 619 000 SEK
57 200 - 68 600 USD
Vasarahinta
60 000 EUR
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Reidar Särestöniemi
(Suomi, 1925-1981)

HUURREKOIVIKKO.

Sign. 73. Öljy kankaalle 135x135 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Ostettu suoraan taiteilijalta, sittemmin periytynyt perheessä.

Näyttelyt

"Jänkä kuin koti" 1.12.2011-30.10.2012,
"Elää mustikan varvuissa pakkasen poikanen",
5.11.2013-30.9.2014,
"Olen karhu, olen kevään lempeä tuuli, olen pan" -Reidar Särestöniemen arktisen maailman ilmestykset, 90-vuotisjuhlanäyttely 5.2.2015-30.10.2015 Särestöniemi-museo.