54
1089040
Reidar Särestöniemi
(Suomi, 1925-1981)
Reidar särestöniemi, punainen poro.

PUNAINEN PORO.

Sign. 1970. Öljy kankaalle 140x140 cm.

Jälleenmyyntikorvaus: Kyllä
Lähtöhinta:

40 000 - 50 000 EUR

400 000 - 500 000 SEK

Vasarahinta:
30 000 EUR
Alkuperä - Provenienssi

Ostettu suoraan taiteilijalta, sittemmin periytynyt perheessä.

Ota yhteyttä asiantuntijaan
Laura Pohjola
Helsinki
Laura Pohjola
Vastaava asiantuntija suomalainen moderni taide ja nykytaide
+358 (0)50 428 2146