Online-teemahuutokaupat
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Huutokauppa:
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Huutokauppa:
Classical Antiques F757
Huutokauppa:
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
54
1089040

Reidar Särestöniemi

(Suomi, 1925-1981)
Lähtöhinta
40 000 - 50 000 EUR
410 000 - 513 000 SEK
46 500 - 58 100 USD
Vasarahinta
30 000 EUR
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Reidar Särestöniemi
(Suomi, 1925-1981)

PUNAINEN PORO.

Sign. 1970. Öljy kankaalle 140x140 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Ostettu suoraan taiteilijalta, sittemmin periytynyt perheessä.