Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
227
1114814

Magnus Enckell

(Suomi, 1870-1925)
Lähtöhinta
1 500 - 2 000 EUR
15 800 - 21 100 SEK
1 720 - 2 300 USD
Vasarahinta
3 400 EUR
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Magnus Enckell
(Suomi, 1870-1925)

BRETAGNELAINEN NAINEN.

Ei sign. Öljy kankaalle, 56x41 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Taiteilijan perhe.

Näyttelyt

Ateneumin taidemuseon 100-vuotisjuhlanäyttely, 1963.