1197269
Jorma Hautala
(Syntymävuosi 1941)
Jorma hautala, "maalaus ii".
Jorma hautala, "maalaus ii".
Jorma hautala, "maalaus ii".
Jorma hautala, "maalaus ii".

JORMA HAUTALA, "MAALAUS II".

Sign. 1972-85. Öljy kankaalle 160x160 cm.

Iänmukaista kulumaa.

Jälleenmyyntikorvaus: Kyllä
Sijainti: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - B120
Alkuperä - Provenienssi

Ostettu suoraan taiteilijalta.

Näyttelyt

"Konstruktivism", Moderna Museet 1.8.-1.9. 1974, Amos Anderson 20.9.-27.10. 1974. Suomen taiteilijain 77. näyttely, Helsingin taidehalli 1972.

Kirjallisuus

Näyttelyjulkaisussa "Konstruktivism 1974", Saariston Kirjapaino, 1974. Kuvattuna sivulla 41.

Lisätietoja

Valtion taidepalkinto 1972.

Ota yhteyttä
Laura Pohjola
Helsinki
Laura Pohjola
Asiantuntija moderni taide ja nykytaide
+358 (0)50 428 2146

Asiakaspalvelu

Ruotsi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9 - 17

Suomi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9 - 13

Lähetä viesti
Mitä kuljetus maksaa?

Paketointi ja vakuutus

Miten tilaan kuljetuksen?

Huutokaupan voittamisen jälkeen tilaat kuljetuksen Omat Sivut –osiosta.

Milloin esineeni toimitetaan?

Huutokauppa päättyy

1 päivä 8 tuntia
Tarjottu
4 251
44 780
4 721
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 EUR
Pohjahinta on saavutettu
EUR
Tee korkein tarjouksesi. Tarjouksesi on oltava vähintään 4 451 EUR. Lue lisää.
Tehdyt tarjoukset (3 tarjousta)
3. joulu 12:54
4 251 EUR
3. joulu 12:54
4 051 EUR
22. marras 17:56
4 000 EUR
Ajat ovat aikavyöhykkeen CET mukaisia