Jorma Hautala

(Suomi, Syntymävuosi 1941)
Jorma Hautala
(Suomi, Syntymävuosi 1941)

JORMA HAUTALA, "MAALAUS II".

Sign. 1972-85. Öljy kankaalle 160x160 cm.

Iänmukaista kulumaa.

Alkuperä - Provenienssi

Ostettu suoraan taiteilijalta.

Näyttelyt

"Konstruktivism", Moderna Museet 1.8.-1.9. 1974, Amos Anderson 20.9.-27.10. 1974. Suomen taiteilijain 77. näyttely, Helsingin taidehalli 1972.

Kirjallisuus

Näyttelyjulkaisussa "Konstruktivism 1974", Saariston Kirjapaino, 1974. Kuvattuna sivulla 41.

Muut tiedot

Valtion taidepalkinto 1972.

Vasarahinta
4 251
48 164
4 435
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 EUR
Pohjahinta on saavutettu
Tehdyt tarjoukset (3 tarjousta)
3. joulu 2019 12:54
4 251 EUR
3. joulu 2019 12:54
4 051 EUR
22. marras 2019 17:56
4 000 EUR
Ajat ovat aikavyöhykkeen CEST mukaisia
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet