Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

Reidar Särestöniemi

(Suomi, 1925-1981)
Reidar Särestöniemi
(Suomi, 1925-1981)

REIDAR SÄRESTÖNIEMI, "KOTAVUOPION VEIKKO".

Sign. -72. Öljy kankaalle 81.5x72 cm.

Iänmukaista kulumaa.

Alkuperä - Provenienssi

Taiteilijan lahja nykyiselle omistajalle vuonna 1980.

Muut tiedot

”Se on Kotavuopion Veikko – maalasin sen, kun Veikko oli täällä. Silloin Rauni Mollberg suunnitteli ensimmäisen kerran Maa on syntinen laulu –filmiä. Pojat kävivät täällä. Mukana olivat Timo Mukka, Kotavuopion Veikko ja Rauni Mollberg. Me saunoimme ja minä maalasin… ja se jäi kesken. Se on jäänyt parhaimmillens, kun en sitä jatkanut! Tämä oli lyhykäisyydessään taulun tarina. Maalaustapa: al prima.”

-Reidar Särestöniemi

Vasarahinta
7 000
72 240
8 009
Lähtöhinta
8 000 - 12 000 EUR
Pohjahinta on saavutettu
Tehdyt tarjoukset (7 tarjousta)
8. joulu 2019 19:27
7 000 EUR
8. joulu 2019 19:24
6 500 EUR
8. joulu 2019 19:21
6 000 EUR
4. joulu 2019 18:25
5 600 EUR
29. marras 2019 1:57
5 000 EUR
24. marras 2019 19:22
4 000 EUR
23. marras 2019 15:00
3 000 EUR
Ajat ovat aikavyöhykkeen CET mukaisia
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet