1134323
Fernand Léger
(Ranska, 1881-1955)
Fernand lÉger, "projet pour une peinture murale".

FERNAND LÉGER, "PROJET POUR UNE PEINTURE MURALE".

Sign. Guassi paperille, kuvakoko 53.5x20 cm, bladstorlek 65x37 cm. Tehty arviolta 1942-1950.

Taitoksia. Tahroja. Repeämiä. Reikä.

Jälleenmyyntikorvaus: Kyllä
Sijainti: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - T58
Alkuperä - Provenienssi

Ostettu Pariisista, Gabrielle Lorie, 2.7. 1965. Sittemmin periytynyt samassa perheessä.

Lisätietoja

Tämä maalaus sisällytetään hakemistoon "Répertoire des œuvres sur papier de Fernand Léger", jota kootaan parhaillaan Irus Hansman toimesta.

Teoksen mukana seuraa Irus Hansman todistus, päivätty toukokuussa 2019.

Ota yhteyttä
Laura Pohjola
Helsinki
Laura Pohjola
Asiantuntija moderni taide ja nykytaide
+358 (0)50 428 2146

Asiakaspalvelu

Ruotsi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9 - 17

Suomi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9 - 13

Lähetä viesti
Mitä kuljetus maksaa?

Paketointi ja vakuutus

Miten tilaan kuljetuksen?

Huutokaupan voittamisen jälkeen tilaat kuljetuksen Omat Sivut –osiosta.

Milloin esineeni toimitetaan?

Loppuhinta
20 000
209 372
22 465
Lähtöhinta
25 000 - 35 000 EUR
Pohjahinta on saavutettu
Tehdyt tarjoukset (13 tarjousta)
14. kesä 15:46
20 000 EUR
14. kesä 15:44
19 005 EUR
14. kesä 15:43
18 005 EUR
14. kesä 15:42
17 005 EUR
14. kesä 15:33
15 000 EUR
Ajat ovat aikavyöhykkeen CEST mukaisia