MAGNUS VON WRIGHT, KESÄMAISEMA.
Sign. 1863. Öljy kankaalle 36x50 cm.
Iänmukaista kulumaa. Krakeloitunut.
Taideyhdistyksen näyttely 1864.
Aune Lindström no 119.
Werner Holmbergin "Metsätie" (1858) teoksen mukaan.
RuotsiPuhelin maanantai – perjantai klo 9–13+46 8-614 08 00
SuomiPuhelin maanantai - perjantai klo 9–13+358-9-668 91 10