Eduardo Chillida

(Espanja, 1924-2002)
Eduardo Chillida
(Espanja, 1924-2002)

Eduardo Chillida, "Lurra G-116"

Monogram sign. Chamotte-savi, 23 x 19 x 18,5 cm. Tehty 1987.

Iänmukaista kulumaa.

Alkuperä - Provenienssi

Ostettu taiteilijalta 1989. Merkittävä suomalainen yksityiskokoelma.

Muut tiedot

Veistos on rekisteröity Museo Chillida-Lekun arkistoon numerolla 1987.004.

Lähtöhinta
80 000 - 120 000 EUR
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet