1330291

Eduardo Chillida

(Espanja, 1924-2002)
Eduardo chillida, "lurra g-116".

Eduardo Chillida, "Lurra G-116"

Monogram sign. Chamotte-savi, 23 x 19 x 18,5 cm. Tehty 1987.

Iänmukaista kulumaa.

Jälleenmyyntikorvaus: Kyllä
Sijainti: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N500
Alkuperä - Provenienssi

Ostettu taiteilijalta 1989. Merkittävä suomalainen yksityiskokoelma.

Lisätietoja

Veistos on rekisteröity Museo Chillida-Lekun arkistoon numerolla 1987.004.

Ota yhteyttä
Laura Pohjola
Helsinki
Laura Pohjola
Vastaava asiantuntija suomalainen moderni taide ja nykytaide
+358 (0)50 428 2146

Asiakaspalvelu

Ruotsi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9 - 17

Suomi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9 - 13

Asiakaspalvelu
Mitä kuljetus maksaa?

Paketointi ja vakuutus

Miten tilaan kuljetuksen?

Kun olet suorittanut maksun voit tilata kuljetusken Omat Sivut -osion kautta

Milloin esineeni toimitetaan?

Vasarahinta
123 600
1 275 552
139 252
Lähtöhinta
80 000 - 120 000 EUR
Pohjahinta on saavutettu
Tehdyt tarjoukset (49 tarjousta)
28. marras 17:47
123 600 EUR
28. marras 17:47
123 400 EUR
28. marras 17:47
123 200 EUR
28. marras 17:47
123 000 EUR
28. marras 17:46
122 800 EUR
Ajat ovat aikavyöhykkeen CET mukaisia