1421303

Akseli Gallen-Kallela

(Suomi, 1865-1931)
Akseli Gallen-Kallela, "Kulometsää".

Sign.1904. Öljy kankaalle kiinnitetty levylle 34x26 cm.

Iänmukaista kulumaa.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Alkuperä - Provenienssi

Galerie Hörhammer 50 vuotta, 1968.

Kirjallisuus

Ks. Onni Okkonen, "A.Gallen-Kallela, Elämä ja taide", WSOY, 1949, s.666-667.

Muut tiedot

Teos on Gallen-Kallelan museon rekisterissä.

Ota yhteyttä
Johan Wulff
Helsinki
Johan Wulff
Johtava taideasiantuntija
+358 (0)50 410 1377

Asiakaspalvelu

Ruotsi
Puhelin maanantai – perjantai klo 9–13, 14–17

Suomi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9–13

Asiakaspalvelu
Vasarahinta
31 272
330 858
31 813
Lähtöhinta
35 000 - 45 000 EUR
Pohjahinta on saavutettu
Tehdyt tarjoukset (14 tarjousta)
27. marras 17:00
31 272 EUR
27. marras 15:51
31 072 EUR
27. marras 15:51
31 000 EUR
27. marras 15:23
30 869 EUR
27. marras 15:23
30 669 EUR
Ajat ovat aikavyöhykkeen CET mukaisia