Berndt Lindholm, "Kaskenpolttoa Savossa".
Sign. -72. Öljy kankaalle 57 x 87 cm.
Iänmukaista kulumaa. Paikoittaista krakelointia.
Kaskisavun kansaa, Suomen taideakatemia 1985. Berndt Lindholm, Turun taidemuseo 7.6.-27.8.1995.
RuotsiPuhelin maanantai – perjantai klo 9–13+46 8-614 08 00
SuomiPuhelin maanantai - perjantai klo 9–13+358-9-668 91 10