Arthur Percy

(Ruotsi, 1886-1976)
Arthur Percy
(Ruotsi, 1886-1976)

Arthur Percy, a Swedish Grace creamware punch bowl, Gefle, Sweden 1920's/30's.

Marked MODELL PERCY GEFLE MADE IN SWEDEN. Bowl diameter 33 cm, length including handles 45 cm, height with handles 21 cm.

Paikoittaista kulumaa. Krakeloitunut. Kolhu.

Lähtöhinta
3 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet

Ota yhteyttä
Elsa Forsbäck
Tukholma
Elsa Forsbäck
Arvioija
+46 (0) 70 795 83 38

Asiakaspalvelu

Ruotsi
Puhelin maanantai – perjantai klo 9–12

Suomi
Puhelin maanantai - perjantai klo 10–13

Asiakaspalvelu