Alexander Lauréus

(Finland/Italien, 1783-1823)
Alexander Lauréus
(Finland/Italien, 1783-1823)

Alexander Lauréus, Kalaretki.

Sign.1809. Öljy kankaalle 42,5x52,5 cm.

Iänmukaista kulumaa. Tahroja. Krakeloitunut.

Kirjallisuus

Torsten Stjernschantz, ”Alexander Laureus - en konsthistorisk studie”, 1914, possibly cat no 68, p 243. (”Tvenne ljustrande karlar”).

Lähtöhinta
1 800 - 2 200 EUR
Ota yhteyttä
Johan Wulff
Helsinki
Johan Wulff
Johtava asiantuntija taide, valokuva ja grafiikka
+358 (0)50 410 1377

Asiakaspalvelu

Ruotsi
Puhelin maanantai – perjantai klo 9–12

Suomi
Puhelin maanantai - perjantai klo 10–13

Asiakaspalvelu