Aukusti Uotila, Jokimaisema Urjalasta.
Sign.-83. Öljy kankaalle 27x41 cm.
Iänmukaista kulumaa. Krakeloitunut. Vähäistä maalipinnan irtoamista. Pieni vaurio.
Kamreeri Erik Lilius, Helsinki; siirtynyt perintönä samassa suvussa.
Aune Lindström, "Aukusti Uotila", WSOY 1948, nro 76.