Med underskrift av Hedvig Eleonora

Hedvig Eleonora (1636-1715):

Egenhändig underskrift på handling avseende Harald Stake på Hönsäter, Hällekis, 1 ½ sida, daterad Stockholm 1662. 31,3 x 19,5 cm. Med underskrifter även av förmyndarregeringen (Pehr Brahe, Magnus Gabriel De la Gardie, Gustaf Soop). Övre delen av handlingen uppluckrad, fläckad och skadad med viss pappersförlust.

Proveniens: Landskanslisten och kommissionären vid länsstyrelsen i Vänersborg Per Edward Gustafsson (1893-1966).

.

Lähtöhinta
2 500 SEK
Ota yhteyttä
Lisa Mothander
Tukholma
Lisa Mothander
Arvioija
+46 (0)767 81 06 02

Asiakaspalvelu

Ruotsi
Puhelin maanantai – perjantai klo 9–13

Suomi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9–13

Asiakaspalvelu
 Piilota
 Näytä lisää

Contemporary Art & Design 654

281. Lars Englund, Borderlines.
Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK
Tämänhetkinen tarjous:
- SEK