Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

Ellsworth Kelly

(Yhdysvallat, 1923-2015)
Ellsworth Kelly
(Yhdysvallat, 1923-2015)

Ellsworth Kelly, "Gray Curve".

Litografia, 1988, signeerattu ja numeroitu 6/15, julkaisijan koholeimalla. Julkaisija Gemini G.E.L., Los Angeles. Vedoskoko 65,5 x 213. Musteleimattu a tergo. EK87-1176.

Yleisvaikutelma hyvä. Savunhaju.

Alkuperä - Provenienssi

Galerie Forsblom.

Kirjallisuus

Gemini 1358.
Axsom 227.

Lähtöhinta
8 000 EUR
Kuvan käyttöoikeudet