Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

Robert Wilhelm Ekman

(Suomi, 1808-1873)
Robert Wilhelm Ekman
(Suomi, 1808-1873)

Robert Wilhelm Ekman, "Ilmatar, taivaan tytär".

Merkattu "Målad af R.W.Ekman" (Maalannut R.W.Ekman) a tergo. Öljy kankaalle 75x90 cm.

Iänmukaista kulumaa. Krakeloitunut.

Alkuperä - Provenienssi

Päätoimittaja Ernst Lindberg, Turku; siirtynyt perintönä samassa perheessä.

Kirjallisuus

Bertel Hintze, "Robert Wilhelm Ekman -En konsthistorisk studie", Helsinki 1926, nro 289.

Lähtöhinta
2 800 - 3 500 EUR
Ota yhteyttä
Johan Wulff
Helsinki
Johan Wulff
Johtava asiantuntija taide, valokuva ja grafiikka
+358 (0)50 410 1377

Asiakaspalvelu

Ruotsi
Puhelin maanantai – perjantai klo 9–12

Suomi
Puhelin maanantai - perjantai klo 10–13

Asiakaspalvelu