Ellen Thesleff

(Suomi, 1869-1954)
Ellen Thesleff
(Suomi, 1869-1954)

Ellen Thesleff, Katunäkymä Florensista.

Signeerattu E.Thesleff ja päivätty 1894. Öljy kankaalle, 46x37 cm.

Iänmukaista kulumaa. Naarmuja. Krakeloitunut.

Alkuperä - Provenienssi

Thyra Castrén (Thesleff).

Näyttelyt

"Ellen Thesleff 100-vuotisjuhlanäyttely",

Ateneumin Taidemuseo 1969, nro 24

Kirjallisuus

Leonard Bäcksbacka, "Ellen Thesleff", Taidesalongin kustantamo 1955, nr.82.

Lähtöhinta
30 000 - 40 000 EUR
Ota yhteyttä
Johan Wulff
Helsinki
Johan Wulff
Johtava asiantuntija taide, valokuva ja grafiikka
+358 (0)50 410 1377

Asiakaspalvelu

Ruotsi
Puhelin maanantai – perjantai klo 9–12

Suomi
Puhelin maanantai - perjantai klo 10–13

Asiakaspalvelu