Henri Michaux

(Belgia, 1899-1984)
Henri Michaux
(Belgia, 1899-1984)

Henri Michaux, Nimetön

Signeerattu Tehty 1954. Akvarelli, 48,5x31,5 cm.

Iänmukaista kulumaa.

Alkuperä - Provenienssi

Daniel Cordier, collection d.b.c, viitenro 03/006/M3.
Galerie Le Point Cardinal, Pariisi.

Näyttelyt

Stedelijk-museo, Amsterdam, 7.2.-22.3.1964
Motte-galleria, Geneve, 31.8.-30.9.1964, nro 92
National Museum of Modern Art, Pariisi, nro 102.
Galerie Artek, Helsinki, 2.-20.11.1984.

Muut tiedot

Teos tulee olemaan mukana tulevassa catalogue raisonné-katalogissa Michaux'n tuotannosta, jonka ovat laatineet Micheline Phankim, Rainer Michael Mason ja Franck Leibovici. Teoksen viitenumero on "hm6548".

Lähtöhinta
1 800 - 2 200 EUR
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Ota yhteyttä
Johan Wulff
Helsinki
Johan Wulff
Johtava asiantuntija taide, valokuva ja grafiikka
+358 (0)50 410 1377

Asiakaspalvelu

Ruotsi
Puhelin maanantai – perjantai klo 9–12

Suomi
Puhelin maanantai - perjantai klo 10–13

Asiakaspalvelu