Maljakko, keramiikkaa. Kiina, 1900-luku.

Balusterimuotoinen, punainen flambeglasyyri. Korkeus 44 cm.

Krakeloitunut. Valmistukseen liittyvä lasitejälki. Halkeama. Iänmukaista kulumaa.

Alkuperä - Provenienssi

Property of a private Finnish collection.

Lähtöhinta
400 EUR