Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:
14
141783

Ann-Sofie Axelsson

(Ruotsi, Syntymävuosi 1955)
Lähtöhinta
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Vasarahinta
11 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Johanna Fock
Tukholma
Johanna Fock
Asiantuntija – muoti
+46 (0)708 92 19 74
Ann-Sofie Axelsson
(Ruotsi, Syntymävuosi 1955)

Nothing we need to say except we love you

Signerad Ann-Sofie Axelsson. Utförd 2009. Blyerts på papper 139 x 98 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Donerad av konstnären.

Näyttelyt

Kulturhuset, Sthlm 2009
Nordiska Galleriet Stockholm 2010

Muut tiedot

Konstnären finns representerad i Sverige, Finland, USA, Mexiko, Spanien, Frankrike, Belgrad, Dubai, Iran, Schweiz, Norge