Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
22
142045

Olav Westphalen

(Saksa, Syntymävuosi 1963)
Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Vasarahinta
15 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Johanna Fock
Tukholma
Johanna Fock
Asiantuntija – muoti
+46 (0)708 92 19 74
Olav Westphalen
(Saksa, Syntymävuosi 1963)

"Untitled drawing # 21"

Signerad a tergo. Utförd 2007. Akryl på papper, 55,5 x 75,5 cm.

Täydennyslista

Titel skall vara: "Untitled drawing # 21" och verket är ett original.

Alkuperä - Provenienssi

Donerad av konstnären samt Milliken Gallery.

Muut tiedot

Ur serien "The Big White".