Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:
29
141935

Fredrik Wretman

(Ruotsi, Syntymävuosi 1953)
Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Vasarahinta
13 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Johanna Fock
Tukholma
Johanna Fock
Asiantuntija – muoti
+46 (0)708 92 19 74
Fredrik Wretman
(Ruotsi, Syntymävuosi 1953)

Looking for Alice Fine (all is fine)

Monogramsignerad FW och daterad 06. Plast längd 23,5, höjd 11,5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Donerad av konstnären.

Muut tiedot

En av fem stycken.