133151

Mikael Jansson

(Ruotsi, Syntymävuosi 1958)
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Vasarahinta
15 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Johanna Fock
Tukholma
Johanna Fock
Asiantuntija – muoti
+46 (0)708 92 19 74
Mikael Jansson
(Ruotsi, Syntymävuosi 1958)

Rachel Zimmermann, New York Studio, May 2008

Signerad Mikael Jansson och daterad New York, studio, maj 2008 a tergo. Färgfotografi 42 x 35 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Donerad av konstnären.

Kirjallisuus

Lotta Lewenhaupt och Tonie Lewenhaupt, "Bilden av modet", avbildad på helsida i färg sid 229.