27
1070239

An English Regency early 19th century card table.

Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
287 - 383 EUR
325 - 433 USD
Vasarahinta
2 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Fanerat med mahogny, rot och ljus linjeornering. Rundade hörn. Längd 90,5, bredd 43, höjd 69 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Rolf Schmitz Collection.