382
1069369

Helmer Osslund

(Ruotsi, 1866-1938)
Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Vasarahinta
48 000 SEK
Helmer Osslund
(Ruotsi, 1866-1938)

"Badställe vid Seine" (River scene, Seine)

Signerad Helm. Osslund och daterad -96. Oil on greaseproof paper glued down on panel 25.5 x 33.5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Rolf Schmitz Collection.

Muut tiedot

.