226
1409094

Anders Beckman

(Ruotsi, 1907-1967)
Lähtöhinta
2 000 - 3 000 SEK
177 - 265 EUR
184 - 276 USD
Vasarahinta
6 500 SEK
Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Marcus Kinge
Tukholma
Marcus Kinge
Asiantuntija taidegrafiikka
+46 (0)739 40 08 27
Anders Beckman
(Ruotsi, 1907-1967)

Exhibition poster, "H-55 - Internationell utställning av bostäder, konstindustri, inredningar och formgivning", 1955

Published by Hälsingborgs litografiska AB. 100 x 62 cm.

Not examined out of frame. Six pinholes (in all corners and in upper and lower middle edge). Scrape marks and loss of colour.

Täydennyslista

Not droit de suite.

Alkuperä - Provenienssi

Torbjörn Lenskog Collection