245
1409059

5 handles, reportedly by architect Sven Markelius, Sweden 1930s.

Lähtöhinta
1 000 - 2 000 SEK
88 - 177 EUR
92 - 184 USD
Vasarahinta
500 SEK
Lisätietoja ja kuntoraportit
Jonatan  Jahn
Tukholma
Jonatan Jahn
Vastaava asiantuntija, nykyaikainen ja moderni design
+46 (0)703 92 88 60

Nickel plated and patinated metal, handles in parts made of celluloid, height ca 7,5-9 cm.

Iänmukaista kulumaa.

Alkuperä - Provenienssi

Torbjörn Lenskog Collection