Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
191
1440695

Lennart Nilsson

(Ruotsi, 1922-2017)
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
581 - 775 EUR
665 - 887 USD
Vasarahinta
22 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Karin Aringer
Tukholma
Karin Aringer
Asiantuntija – nykytaide ja valokuva
+46 (0)702 63 70 57
Lennart Nilsson
(Ruotsi, 1922-2017)

"Jesu lilla lamm, Karlskrona, 1954"

Copyrightstämpel Lennart Nilsson Photography, Late Print verso. Printed in 2017. Edition 2/9. Selenium toned gelatin silver print, image 24 x 16 cm. Sheet 34 x 26 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Tom Böttiger Collection, Stockholm.

Näyttelyt

Fabriken, Bästekille, ”Lennart Nilsson Fotograf”, 1 July – 1 October 2017, another example exhibited.
Galleri Kontrast, Stockholm, ”Lennart Nilsson - On Assignment”, 25 August – 30 September 2018, another example exhibited.

Kirjallisuus

Tidningen Se, #17/1954, illustrated.
Lennart Nilsson, ”Reportage”, 1955, illustrated p. 27.