Finland/Ryssland. Empire, 1800-talets början. Fanerad med mahogny samt ställvis grönpatinerad. Skaft i form av putto. Tassfötter. Längd 115,5, bredd 68, höjd 75,5 cm.
Fanerlagningar.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui