142
70273

FÄLLBORD,

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
FÄLLBORD,

av Carl Hollst (mästare i Eskilstuna 1787-1830-). Fanerat med alrot. Rund fällbar skiva på tredelad svärtad centralfot. Signerad C.HOLLST. Diam 80, höjd 76 cm.

Omarbetat, nerslipad kant.