155
70283

SPEGEL.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Vasarahinta
11 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
SPEGEL.

Rokoko, 1700-talets andra hälft. Förgylld och bronserad. Uppsvängt genombrutet krön. Dekor av musslor, voluter och blommor. Höjd 67,5, bredd 25,5 cm.

Gammalt men ej ursprungligt glas.