Rokoko, 1700-talets andra hälft. Fanerad med alm och valnöt. Beslag av mässing. Svängd form. Tre lådor. Bredd 74, djup 47, höjd 81 cm.
Lösa lås medföljer, skador.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui