2 st, silver. S.Ryberg, Stockholm 1776 samt Petter Söderbom, Örebro 1763. Invändigt förgyllda. Konande på rund räfflad fot. Vågband. Graverad bladdekor. Initialer. Höjd 9 cm.
Obet fotnagg, obet småbucklor.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui