224
70441

Hilding Linnqvist

(Ruotsi, 1891-1984)
Lähtöhinta
18 000 - 20 000 SEK
1 720 - 1 910 EUR
1 950 - 2 170 USD
Vasarahinta
20 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Hilding Linnqvist
(Ruotsi, 1891-1984)

"Porträtt av Mme G.O. (Gertrud Rydbeck-Olson)"

Signerad HL. Pannå 61 x 49 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Svensk-Franska Konstgalleriet, Stockholm.

Näyttelyt

Kunstnerernes Hus, Oslo nov 1936.
Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "Hilding Linnqvist", 1957, kat nr 102.