245
70479

Otte Sköld

(Ruotsi, 1894-1958)
Lähtöhinta
10 000 - 15 000 SEK
969 - 1 450 EUR
1 110 - 1 660 USD
Vasarahinta
25 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Otte Sköld
(Ruotsi, 1894-1958)

"La belle Tunisienne"

Signerad Otte S. Troligen utförd på 1920-talet. Pannå 52,5 x 37 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Tidigare i Georg och Hanna Paulis samling.
Auktion Pauli 1942.
Olof Sagers samling, Malmö.
Svensk-Franska Konstgalleriet, Stockholm.

Näyttelyt

Sundbybergs Allmänna Konstförening, "Utställningen Konst ur Sundbybergshem", 20-27 maj 1951, nr 23.
Svensk-Franska Konstgalleriets Konstauktioner no 92, kat nr 93.