307
70579

SALTKAR,

Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
291 - 388 EUR
333 - 443 USD
Vasarahinta
1 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
SALTKAR,

ett par, silver. Zachris Lundqvist, Stockholm 1837. Nyrokoko. Invändigt förgyllda. Snäckformad skål på kvadratisk fot på tassfötter. Höjd 10 resp 11 cm. Två udda saltspadar medföljer.

Bristning, lagningar.