ett par, porslin. Rörstrand, omkring 1900. Skåne, Ingelstads härad. Par i folkdräkt. Polykromt bemålade. Höjd 17-17,5 cm.
Lagning, obet nagg.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui